Atorox on pyörähtänyt taas käyntiin, ja ennen varsinaista äänestystä on vuorossa ehdokasasettelu. Jos olet lukenut vuonna 2012 ilmestyneen kotimaisen spefi-novellin, jonka katsot ansaitsevan paikan Atorox-mittelössä, ilmianna novelli Atorox-vastaavalle. Tämän voit tehdä lähettämällä sähköpostia osoitteeseen atorox2013(ät)tsfs.fi tai täyttämällä sähköisen lomakkeen, joka löytyy Turun Science Fiction Seuran nettisivuilta. Sivuilta löytyy myös lisäohjeita sekä lista edellisvuonna julkaistuista novelleista. Ehdokasasettelu päättyy 10.3.2013.

Ehdokasasetteluun osallistuminen ei vaadi seuran jäsenyyttä, rekisteröitymistä tai muutakaan erikoista. Jos olet lukenut hyvän novellin, kerro siitä! Lisätietoa voi kysyä Atorox-vastaavalta joko yllämainitun sähköpostiosoitteen välityksellä tai vierailemalla Facebookin tapahtumasivulla.

Keskustele aiheesta foorumilla (0 vastausta).