Käyttäjän Flya avatar

RISINGSHADOW-KIRJAHYLLY

Flya

Aloittelija· Taso 13

LUKIJAN OMA ÄÄNI

Kirja-arviot

Käyttäjän Flya omat ajatukset lukemistaan kirjoista. Nämä ovat lukijan kirjoittamia kirja-arvioita, eivät Risingshadow’n toimituksellisia arvosteluja.

2 kirja-arviota
Järjestä kirja-arvioitaJärjestys: Kirjoituspäivä · Uusin ensin
Syntymälahja

KIRJA-ARVIO

Syntymälahja

Kristin Cashore

10/10Kirjoitettu 15.12.2011

Luulin, etten Twilightin jälkeen ihastu ennäään yhteenkkään kirjaan. Tämä kirja käänsi pääni. Rakastuin siihen. Tämä kirja vangitsi minut otteeseensa, luin sen heti 2 kertaa peräkkäin.
Katsa oli ihmeellinen vahva nainen joka taitaa taistelu taidot. Se oli ihmeellistä. Pidän vahvoista naishahmoista, mutta Katsa on ylitse muiden.
Ja sitten Po. Nuori, salaperäinen ja ihmeellinen prinssi Loppujen lopuksi hän on todella vaatimaton.
Koko kirja oli ihan mahtava. Toivoisin vain niin kovasti, että kakkososakin suomennettaisiin.

Eragon: Lohikäärmeratsastajan opas

KIRJA-ARVIO

Eragon: Lohikäärmeratsastajan opas

Christopher Paolini

10/10Kirjoitettu 24.11.2011

Odotin tältä kirjalta Eragon-fanina paljon. Se onneksi täytti odoitukseni.
Kirja oli täynnä kauniita kuvia ja tietoa tärkeistä paikoista, eläimistä, lohikäärmeistä, haltioista, ihmisistä, kääpiöistä ja muista.
Tämä kirja mustutti minua siitä, että neljäs ja viimeinen osa Perillisestä ei ole vielä saapunut. =)