Selaa sarjan kirjoja
Iltatähden kilta

Myyttihovi #2 / 5

Iltatähden kilta

Brandon Mull

8.4 / 10
Julkaistu
22.9.2010 (WSOY)

Katso saatavuus Adlibriksestä

Risingshadow communityLukijoiden ääni

Näe yhdellä silmäyksellä, mitä Risingshadow-lukijat ajattelevat tästä kirjasta.

8.4 / 10lukijoiden arvosana
110arvosanaa
7kirja-arviota
Risingshadow

Arvosanajakauma

Näin lukijoiden antamat arvosanat jakautuvat asteikolla 1–10.

1038
98
843
79
67
50
44
30
21
10
Risingshadow

Mitä sinä ajattelit kirjasta?

Jaa oma kokemuksesi muiden Risingshadow-lukijoiden kanssa.

Risingshadow

Lukijoiden arviot

7 arviota

Mitä Risingshadow'n lukijat ajattelevat tästä kirjasta

10/10

Kirja oli mielestäni alusta asti hyvin koukuttava ja jäin loppujen lopuksi koukkuun sarjaan epäilyksistäni huolimatta. Kirjassa päästiin syvemmälle myyttihovin salaisuuksiin ja Iltatähdenkiltaan. Iltatähdenkilta vaikuttaa hyvin pahalta ja synkältä. Lempi kohtani kirjassa olivat Sethin Bisnekset satyyrien Newelin ja Dorenin kanssa se oli hauskaa luettavaa.

9/10

Kirja on hyvä ja loistavaa luettavaa. Iltatähden kilta vaikuttaa voimakkaalta viholliselta, kuten se kirjan hahmoille on. Jännitystä lisää myös petturi Myyttihovissa. Alku on jännittävä, kun Seth tekee tuttavuutta sammakkopatsaan kanssa. Lempihahmoni on Warren.

8/10

Oih ja voih. Tämä kirjasarja on rakkautta!♥ Kendra on niin ihanan fiksu ja lämminhenkinen ja Seth puolestaan ihana murkku♥ ;3;

En jaksa mitään romaania kirjottaa, mutta suosittelen koko sarjaa kaikille myhveröille jotka on fantasiakirjallisuuden ystäviä!

10/10

Todella hyvä kirja!!! Oli yhtä hyvä kuin edellinenkin. Alku oli hieman tylsä, mutta loppua kohden kirja kuitenkin parani todella paljon.

9/10

Toinen osa on aina hieman huonompi, mutta tämä kirja piti pintansa! En ole lukenut yhtä hyvää toista osaa kirjasta pitkään aikaan!

Kirjan kansi on hyvin mielenkiintoinen ja mysteerinen. Otin tämän kirja ensimmäisen osan perusteella! Aivan mahtava! Voin vain sanoa, että lukekaa!

10/10

Ei ihan heti napannut mutta ensimmäisten 40 sivun jälkeen olin jo täysin kirjan juonessa mukana. Kannattaa lukea...

10/10

Hei!
Minusta kirja oli todella hyvä! Kirja etenikin vähän nopeammin , kuin ensimmäinen osa niin kuin olin toivonutkin.
LUKEKAA(kannatta ehdottomasti lukea kaikki osat)