Selaa sarjan kirjoja
Uhka metsässä

Uhka metsässä

R. L. Stine

5.5 / 10
Julkaistu
2002 (WSOY)
Alkuperäinen nimi
They Call Me Creature
Suomentanut
Mika Kivimäki

Katso saatavuus Adlibriksestä

Risingshadow communityLukijoiden ääni

Näe yhdellä silmäyksellä, mitä Risingshadow-lukijat ajattelevat tästä kirjasta.

5.5 / 10lukijoiden arvosana
51arvosanaa
4kirja-arviota
Risingshadow

Arvosanajakauma

Näin lukijoiden antamat arvosanat jakautuvat asteikolla 1–10.

105
91
85
71
616
52
413
30
28
10
Risingshadow

Mitä sinä ajattelit kirjasta?

Jaa oma kokemuksesi muiden Risingshadow-lukijoiden kanssa.

Risingshadow

Lukijoiden arviot

4 arviota

Mitä Risingshadow'n lukijat ajattelevat tästä kirjasta

10 / 10

Pidin HYVIN paljon kirjasta, luultavasti kolmanneksi paras Stinen kirja. Juoni oli todella hyvä ja pidin tosi paljon lopusta. Kirja oli joissain kohdissa aika karmiva, mikä on tietysti vain plussaa.
Pidin kirjan tunnelmasta, se oli osittain hyvin karmiva, mikä vain paransi asiaa.

10 / 10

Ylivoimaisesti pelottavin R.L.Stinen kirja. luin keskellä yötä, kun en saanut unta, eikä kyllä yhtään auttanut. . .Tarina on juuri sopivan mystinen, samoin kuin tunnelmakin. Loppuratkaisu on Stinen tapaan nokkela, mutta tämä kirja on paljon, paljon parempi kuin mikään perustason kauhukirja. Tämä on todella pelottava.

6 / 10

Uhka metsässä kuuluu niihin kirjoihin, joiden loppuratkaisun unohtaa parissa päivässä. Olen lukenut tämän monen monta kertaa ja nytkin mulla on vain pieni haisu mitä tässä tapahtuikaan. Aihe oli kyllä mielenkiintoinen mielestäni, ja kirjassa oli aika paljon sitä "asiat ovat hämäriä"- tunnelmaa. Kyllä tämän kelpaa lukea illalliseksi. =) Taattua Stine-kamaa.

6 / 10

En ptänyt kirjasta, vaikka aiemmin olen suosinut The Nightmare Room-kirjasarjaa. Kirja loppuu epäselvästi ja se jää mietityttämään. Aihe ei ollut minulle mieluinen ja luin kirjan hitaammin kuin yleensä luen kirjani. Luin tämän kirjan kuitenkin loppuun, enkä yllätynyt iloisesti.
Antaisin kirjalle kouluarvosana-asteikolla 7- .