Onnen hylkäämät
Alkuteos ilmestynyt 2004. Suomentanut Anu Laitila. Sidottu.
Phoebe Halliwell on valmis jatkamaan elämäänsä sinkkutyttönä, mutta Cole ei ole valmis luopumaan hänestä. Lumotut lähtevät pelastamaan Phoeben kollegaa tämän saaman näyn pohjalta. Mutta demonien katala juoni saa Lumotut kiipeliin. Cole tulee Lumottujen avuksi, mutta hänen väliintulonsa aiheuttaakin repeämän aikajatkumoon. Cole katoaa toisen maailmansodan aikaiseen Hollywoodiin – ja vie Lumotut mukanaan!
Herra Tremble pyörähti ympäri ja hämmästyi nähdessään Cole Turnerin, entisen demoni Belthazorin, joka oli ollut myös Kaiken Pahuuden Lähde, seisovan edessään designerpuku päällään.
”Sinun ei pitänyt olla täällä”, hontelo demoni sanoi mittaillessaan Colea katseellaan.
Scott Ciencin
Scott Ciencin (Yhdysvallat, 1962–2014) kirjoitti yli 90 kirjaa aikuisille ja nuorille vuodesta 1989 lähtien. Hän käytti myös kirjailijanimiä Richard Awlinson ja Nick Baron. Ciencin käsikirjoitti myös näytelmiä, sarjakuvia ja videopelejä. Hän asui Sarasotassa Floridassa vaimonsa Denisen kanssa.
Kuva Scott Ciencinin kotisivuilta.
Siskoni on noita
Perustuu tv-sarjaan Siskoni on noita. Suomennokset ovat ilmestyneet Sisters Club -kirjakerhon kautta.
Sarja sisältää 8 pääteosta ja yhteensä teoksia 8 kpl.