Isadella · #2

Isadella: Sydän murskana

Sari Luhtanen

7.0 / 10
5 arvosanaa

Sidottu.

Täräyttävän rehellinen ja hauska sarja kaikille, joiden elämä ei todellakaan ole vaahtokarkkia. Jatkoa kirjalle Isadella – Sydän kylmänä.

Ikuinen outsider Isadella luuli jonain päivänä muuttuvansa vampyyriksi (ja odotti jo sitä kiihkeästi) – vain kuullakseen, että onkin tavallinen ihminen. Sitten yksi hänen äideistään kuoli häntä suojellessaan, paras ystävä petti rankimman kautta ja poikaystävä haihtui maisemista.

Nyt Isadella palaa kouluun. Yhtäkkiä hän on niin sisällä piireissä kuin mahdollista ja saa huomiota koulun komeimmalta pojalta. Silti hän tuntee olevansa tuuliajolla.

Julkaistu
23.12.2019 (Otava)
Mistä löydät tämän kirjan
Ulkoiset linkit avaavat kirjan haun valitussa kaupassa. Saatavuus voi vaihdella.

Kirjan lisätiedot

Kirjailija

Sari Luhtanen

Sari Luhtanen (s. 1961) on opiskellut Helsingin yliopistossa englantilaista filologiaa, yleistä kirjallisuudentutkimusta ja teatteria. Käsikirjoittajana ja suomentajana työskentelevä Luhtanen asuu Fiskarsissa. Hän on toiminut muun muassa Simpsonit-tv-sarjan kääntäjänä ja kirjoittanut romaaneja. Sari Luhtasen ja Tiina Pajun Maisa ja Kaarina -sarjakuva palkittiin Kemin valtakunnallisessa sarjakuvakilpailussa vuoden parhaana lehtisarjakuvana Lempi-palkinnolla vuonna 1991.

Kustantaja

Otava

Risingshadow'ssa 956 julkista kirjaa tällä kustantajanimellä.

Viimeisimpiä julkaisuja