Monster High: Elävän kuolleen koitokset
Alkuteos ilmestynyt 2012. Suomentanut Sonja Lahdenranta. Sidottu.
RAD:sit ovat saaneet vapautensa ja Draculaura (Lala) vilauttelee ylpeänä kulmahampaitaan. Isä-Draculan yllätysvisiitin myötä asiat alkavat kuitenkin mennä pahasti pieleen, mutta Lala ei ole valmis antamaan periksi.
Käyttäjät lukeneet myös
Lisi Harrison
Elyse E. ”Lisi” Harrison (s. 1970) on kanadalainen nuortenkirjailija, joka tunnetaan kolmesta kirjasarjastaan: The Clique, Alphas ja Monster High.
Linkkejä
Monster High. Wikipedia.
Kirja-arviot ja kommentit
Nyt kyllä pääsi kirjailijan ote löystymään. Ei hälyyttävällä tavalla, mutta kuitenkin niin että sen huomaa. Tapahtumat eivät liittyneet enää oikeastaan millään tapaa aiempiin osiin ja loppu oli enemmän tai vähemmän pettymys. Päähenkilönä Lala ei oikein ongelmiensa ja ainaisen pahantuulisuutensa kanssa oikein säväyttänyt, eikä minua voinut vähempää kiinnostaa muotinäytös, poikaystävät tai uusi koulu. Kyllä tämän nt lukee, mutta olo on jokseenkin hämmentynyt. Mitä? Siinäkö kaikki? Olisi ehkä ollut parasta lopettaa tarina kolmanteen osaan.

