Into Darkness · #1

Valot pois

Navessa Allen

8.1 / 10
17 arvosanaa

Alkuteos ilmestynyt 2024. Suomentanut Eeva Tynkkynen. Sidottu.

Sysipimeä, tulikuuma ja sekopäisen hauska BookTok-hittisarja kuolettavista pakkomielteistä. Vain turmeltuneille sieluille!

Alyn pikku pahe ovat naamioituneet miehet. Mikään ei rentouta traumahoitajan työpäivän jälkeen niin kuin kuumien, kasvottomien kundien kuolaaminen netissä.

Myös Josh elää öitä varten. Silloin hän muuttuu naamioituneeksi saalistajaksi miljoonien seuraajiensa riemuksi. Hän on iskenyt silmänsä heistä yhteen: Alyyn. Ja Alyn hartain pakkomielle on dominoiva stalkkeri makuuhuoneessaan... Yhdessä he alkavat toteuttaa synkimpiä fantasioitaan, kunnes leikki muuttuu todeksi.

Joku Joshiakin pimeämpi voima on Alyn perässä, ja Joshin on muututtava saalistajasta suojelijaksi.

Julkaistu
21.3.2026 (Otava)
Mistä löydät tämän kirjan
Ulkoiset linkit avaavat kirjan haun valitussa kaupassa. Saatavuus voi vaihdella.

Kirjan lisätiedot

Kirjailija

Navessa Allen

Navessa Allen on yhdysvaltalainen kirjailija. Hän asuu vanhassa maalaistalossa miehensä ja kotieläinlauman kanssa. Allenin Into Darkness -sarja on ollut valtava BookTok-ilmiö ja sarja on myyty yli 20 maahan. Sarjan ensimmäisen osa on ollut New York Timesin bestsellerlistalla parikymmentä viikkoa.

Kustantaja

Otava

Risingshadow'ssa 956 julkista kirjaa tällä kustantajanimellä.

Viimeisimpiä julkaisuja