Hullu tiedemies
Alkuteos ilmestynyt 1992. Suomentanut Taija Kuula. Sidottu.
Eläviä kasveja – kuolleita ihmisiä? Mitä oikein tapahtuu Brewerien kellarissa? Tohtori Brewer ei päästä kellariin ketään muita, mutta Margaret ja Casey eivät malta totella käskyjä. Kun isä seuraavan kerran on poissa kotoa, he pujahtavat kellariin... Mitä ne kasvit oikein ovat? Vai ovatko ne edes kasveja? Ja näkivätkö he oikein – kasvaako isän päästä lehtiä?
Käyttäjät lukeneet myös
R. L. Stine
Robert Lawrence Stine on syntynyt Ohiossa Yhdysvalloissa vuonna 1943. Jo yhdeksänvuotiaana hän kirjoitti vitsi- ja sarjakuvakirjoja ja novelleja kavereilleen. Stine opiskeli Ohion yliopistossa, ja valmistuttuaan sieltä 1965 hän muutti New Yorkiin. Opiskeluaikanaan Ohion valtion yliopistossa Stine toimitti yliopiston omaa huumorilehteä. Valmistumisen jälkeen hän muutti New Yorkiin, jossa hän teki toimittajan töitä. Hän oli myös 10 vuotta lastenhuumorilehden päätoimittajana ja kirjoitti useita vitsikirjoja lapsille.
Goosebumps
Goosebumps sisältää tällä hetkellä 31 kirjaa, sekä 1 sarjaa täydentävän teoksen.
Alasarja Kalmanväreitä
Alasarja Goosebumps Special
Alasarja Goosebumps: Kauhumaa
Kirja-arviot ja kommentit
Silloin kun luin tämän pidin tästä, mutta jos lukisin tämän nyt en varmaan pitäisi paljoakaan. Jos tää olis eka Goosebumps, jonka lukis suosittelisin tätä, mutta sellaiselle joka on jo kyllästynyt jo näihin en suosittele.

